• gimn.jpg
  • szkola.jpg

Zespół Szkolno - Przedszkolny

w Słodkowie

62-700 Turek ul. Słodków 21

tel. 63 2207632

fax. 63 2784533

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

 

 

 

 

 

 

Tegoroczna akcja odbywała się pod hasłem „Kocham, lubię, szanuję ….nie śmiecę”. W ramach tej akcji uczniowie klas VI uczestniczyli w sprzątaniu lasu. Uczniowie pod opieką pani Magdaleny Żyły i pana Ryszarda Dytkowicza oraz pod przewodnictwem leśniczego pana Misiaka starali się oczyścić z śmieci odcinek lasu należącego do Nadleśnictwa Turek.

Pogoda dopisała, niestety ustanowiliśmy smutny rekord: w ciągu jednej godziny, na odcinku niecałych 2 km zebraliśmy 50 worków śmieci. Śmieci było więcej, ale zabrakło nam worków. Klasy I-III natomiast zadbały o posprzątanie terenów otaczających szkołę, między innymi droga do głazu i jego otoczenie, chodnik prowadzący do parku, czy plac zabaw. Nasi najmłodsi bardzo zaangażowali się w zbieranie różnych odpadków, segregowali je do różnych worków, znakomicie radząc sobie w rozróżnianiu rodzaju śmieci.

W ramach tej akcji ogłoszone zostały również konkursy: literacki dla klas IV-VI oraz plastyczny dla klas I-III. Najlepsze prace plastyczne wyróżnione nagrodami książkowymi, to prace Aleksandry Michalak z kl.IIa, Aleksandry Kończak z kl.IIIa i Filipa Tomaszewskiego z kl.Ia.