• gimn.jpg
  • szkola.jpg

Zespół Szkolno - Przedszkolny

w Słodkowie

62-700 Turek ul. Słodków 21

tel. 63 2207632

fax. 63 2784533

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

 

 

 

 

 

 

19 grudnia poczuliśmy wyjątkowy klimat świąt Bożego Narodzenia dzięki niezwykłym jasełkom. Pokazały one jak wielu współczesnych ludzi zapomina o tym, czym są święta. Dlatego oglądaliśmy zachowanie rodziny dbającej tylko o pozory i bogatą oprawę świąt. Nikt tam nie słuchał dziecka, nie zaprosił samotnego wędrowca do stołu, nie było miejsca na bliskość, radość, nie było czasu na rozmowy. Tę smutną sytuację zmieniło dopiero pojawienie się trzech króli. Po ich wizycie rodzice zrozumieli, że popełnili mnóstwo błędów i… naprawiając je sprawili, że czas świąt okazał się radosny dla wszystkich: małych i dużych, bogatych i biednych.
Ta współczesna opowieść o Bożym Narodzeniu sprawiła, że poczuliśmy święta. Także wspólne kolędowanie i nasze utalentowane muzycznie dzieci śpiewające i grające na gitarach spowodowały, że pomimo wiosennej aury za oknem, wszystkich ogarnął radosny nastrój.
Na koniec odbyło się podsumowanie konkursu na najpiękniejszą szopkę. A nasi goście złożyli nam świąteczne życzenia.