• gimn.jpg
  • szkola.jpg

Zespół Szkolno - Przedszkolny

w Słodkowie

62-700 Turek ul. Słodków 21

tel. 63 2207632

fax. 63 2784533

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

 

 

 

 

 

 

"Gotyk, piernik i Kopernik " - takie hasło towarzyszyło uczniom klasy IIa i IIb podczas wycieczki do Torunia.
5 maja o godzinie 6.30 wyruszyliśmy autokarem do Torunia.Mimo wczesnej pory nikt nie ziewał ani nie marudził. W radosnych nastrojach dotarliśmy na miejsce. Toruń przywitał nas piękną pogodą. Podziwialiśmy gotycką zabudowę starówki, Krzywą Wieżę, spacerowaliśmy bulwarem nad Wisłą i zawędrowaliśmy pod pomnik Mikołaja Kopernika.Po długim spacerze odpoczywaliśmy kupując pierniki i pamiątki.Następnie pojechaliśmy do Twierdzy Toruń Fort IV. W Forcie czekało nas mnóstwo atrakcji. Przeszliśmy krótką musztrę wojskową. Zwiedzaliśmy podziemne tunele oświetlając sobie drogę pochodniami.Przewodnik opowiedział nam wiele ciekawych rzeczy o tym miejscu. Ostatnią atrakcją wycieczki było samodzielne pieczenie pierników. Pierniki udały się wyśmienicie, a w nagrodę każdy otrzymał certyfikat Kuchcika Piernikowego. Po ciężkiej pracy zjedliśmy zasłużony obiad.
Nakarmieni, zadowoleni z plecakami pełnymi pamiątek i wrażeń udaliśmy się w drogę powrotną do domu.
Ciekawe dokąd pojedziemy za rok. Może wiedzą to panie: Beata Kurz, Agnieszka Kurzawa, Barbara Paszak i Elżbieta Gątowska - Kurzawa, które opiekowały się nami podczas wycieczki.